Find en medarbejder

Ledelse

Robert OlsenForstander
Direkte nummer:
41 73 32 55
Lars ØbingAdministrationschef
Direkte nummer:
41 73 32 90

Kommunikation & Fundraising

Daniel VedstedKommunikationsansvarlig
Direkte nummer:
41 73 32 80
Michael Magnus NybrandtFundraiser & projektleder
Direkte nummer:
41 73 32 72
Anna Sofie Trikker BeckerProjektmedarbejder
Direkte nummer:
41 73 41 03

Personaleafdeling

Bente FasmerPersonalechef
Direkte nummer:
41 73 32 69
Lotte MüllerHR-assistent
Direkte nummer:
41 73 32 73
Laila EdvardsenAssistent
Direkte nummer:
41 73 32 50

Økonomi

Asma PashaRegnskabschef
Direkte nummer:
41 73 32 60
Djamilia AlievaRegnskabsassistent
Direkte nummer:
41 73 32 62
Anna PerlinskaRegnskabsassistent
Direkte nummer:
41 73 32 71
Julie ClausenHR- & regnskabsassistent
Direkte nummer:
41 73 32 64
Carsten LundsgaardKontorelev
Direkte nummer:

IT & Statistik

Helle WandelIT-konsulent
Direkte nummer:
41 73 32 76
Ali HassanzadehIT-medarbejder
Direkte nummer:
41 73 32 78
Emil G. SørensenStudentermedhjælper
Direkte nummer:

Rådgivning/Kofoeds Kant

RådgivningHovednummer
Direkte nummer:
41 73 31 80
Marie Louise DamgaardTeamleder
Direkte nummer:
41 73 30 38
Helle MorsVejleder & Koordinator, Kofoeds Kant
Direkte nummer:
41 73 31 15
Nicolai ChristensenSocialrådgiver
Direkte nummer:
41 73 31 10
Helle VedelSocialrådgiver
Direkte nummer:
41 73 31 86
Frey SonneSocialrådgiver
Direkte nummer:
41 73 30 02
Mia A. LaursenSocialrådgiver
Direkte nummer: 41 73 32 70
Filiz TekinKursusvejleder
Direkte nummer:
41 73 32 27
Dorthe VejboKursusvejleder
Direkte nummer:
41 73 31 08
Claus ClausenAdministrativ medarbejder
Direkte nummer:
41 73 32 38
Line NicolajsenReceptionist
Direkte nummer: 41 73 31 45
Susanne HelmstedtPsykiatrisk konsulent
Direkte nummer: 41 73 31 87
Susanne BorchAdvokat
Direkte nummer:
41 73 31 87
Charlotte ClemmensenFamilierådgiver og psykolog
Direkte nummer:
41 73 31 87
Nette OlsenLægekonsulent
Direkte nummer:
41 73 31 87

Værksteder

Claus NielsenTeamleder & Proceskonsulent, Miljø og Håndværk
Direkte nummer:
41 73 31 12
Lars Michael ReiffTeamleder, Rene Linjer
Direkte nummer:
41 73 31 14
Helle AmmitzbøllKøkkenchef, Café Himmelblå
Direkte nummer:
41 73 31 07
Henrik BønkeKok, Café Himmelblå
Direkte nummer:
41 73 31 49
Pia JørgensenCafé Himmeblå
Direkte nummer:
41 73 31 06
Kim JensenCafé Himmeblå
Direkte nummer:
41 73 31 05
Morten H. ChristensenCafé Himmeblå
Direkte nummer:
41 73 32 75
Gitte BengtssonGrafiker, Medieværkstedet
Direkte nummer:
41 73 31 34
Marianne ThejlsTeam Rene Linjer
Direkte nummer:
41 73 31 52
Louise B. EngelhardtTeam Rene Linjer
Direkte nummer:
Lennart JeppesenProduktionsværkstedet
Direkte nummer:
41 73 31 48
Anders GuldagerMiljøpladsen
Direkte nummer:
41 73 30 44
Camilla HjortMiljøpladsen
Direkte nummer:
41 73 32 21
Signe UlrichSocialøkonomisk konsulent
Direkte nummer:
41 73 32 79
Tine Lindebjerg GrothMøbelbutik & Transport
Direkte nummer:
41 73 30 33
Fethi BulutAutoværkstedet
Direkte nummer:
41 73 31 19
Torben EskildsenReDesign - Træ
Direkte nummer:
41 73 31 51
Henriette DahlReDesign - Tekstil
Direkte nummer:
41 73 31 79
Dorthe EgedeVærkstedsmedarbejder, ReDesign - Skind
Direkte nummer:
41 73 30 43
Gitte VintherPædagogisk medarbejder, Tøjbutikken
Direkte nummer:
41 73 31 46
Peter MaaløePædagogisk medarbejder, Transporten
Direkte nummer:
41 73 31 18
Folke FolkePædagogisk medarbejder, Medieværkstedet
Direkte nummer:
Johan Risum IsachsenPædagogisk medarbejder, Cykelværkstedet
Direkte nummer:
41 73 31 13
Pernille Bregendahl BroVærkstedsmedarbejder, ReDesign Træ
Direkte nummer:
41 73 32 03
Chiho SakamotoButiksansvarlig
Direkte nummer:
41 73 31 32

Undervisning (Kofoeds Skoles Oplysningsforbund)

Kirsten KaasSekretariatsleder
Direkte nummer:
41 73 32 06
Mai Lindegaard PedersenSekretariatsmedarbejder, KSO
Direkte nummer:
41 73 32 61
Agathe ThomassenUnderviser, Syning
Direkte nummer:
41 73 32 22
Annemarie MarlowUnderviser, Sprog & Musik
Direkte nummer:
41 73 32 46
Astrid RandrupUnderviser, Billedkunst
Direkte nummer:
41 73 32 29
Birte JacobsenUnderviser, FVU
Direkte nummer:
41 73 32 43
Camilla HjorthUnderviser, Mad
Direkte nummer:
41 73 32 21
Charlotte LahrmannUnderviser, Motion
Direkte nummer:
41 73 32 18
Clarice ScottUnderviser, Sprog
Direkte nummer:
41 73 32 47
Delphine FlyvehavnUnderviser, Billedkunst
Direkte nummer:
41 73 32 30
Dorte ElmbækUnderviser, Mindfullness
Direkte nummer:
41 73 32 82
Emil Daniel ChristensenUnderviser, Psykologi
Direkte nummer:
41 73 32 49
Grith JohnsenUnderviser, Frisør
Direkte nummer:
41 73 32 26
Heidi LukeUnderviser, Musik
Direkte nummer:
41 73 32 11
Iben Harboe ChristensenUnderviser, Keramik
Direkte nummer:
41 73 32 24
Kajsa DarreUnderviser, Musik
Direkte nummer:
41 73 32 12
Kenan TekinUnderviser, Musik
Direkte nummer:
41 73 32 14
Karin DenckerUnderviser (vikar)
Direkte nummer:
Lena Spøhr LarsenUnderviser, Sy & Krea
Direkte nummer:
41 73 32 45
Lisa Morgen JensenUnderviser, Cykelværksted
Direkte nummer:
41 73 32 06
Louise EmmeringUnderviser, Dansk
Direkte nummer:
41 73 32 28
Mads LillesøeUnderviser, Madhuset
Direkte nummer:
41 73 32 23
Malene Mølsted ZapffeUnderviser, FVU
Direkte nummer:
41 73 32 63
Marcela VesterUnderviser, Sprog & IT
Direkte nummer:
41 73 32 63
Marina MelchertUnderviser, Motion
Direkte nummer:
41 73 31 30
Maya SylvesterUnderviser, Matematik
Direkte nummer:
41 73 32 04
Michael JonassenUnderviser, Filosofi
Direkte nummer:
41 73 32 07
Ole AndersenUnderviser, Motion
Direkte nummer:
41 73 32 20
Per Chæg ChristensenUnderviser, Musik
Direkte nummer:
41 73 32 10
Pia BaastrupUnderviser, Keramik
Direkte nummer:
41 73 32 25
René KarpantschofUnderviser, Historie
Direkte nummer:
Rikke BjerreUnderviser, IT
Direkte nummer:
41 73 32 16
Sarah MichaelisUnderviser, Musik
Direkte nummer:
41 73 32 41
Stine SøftingUnderviser, Motion
Direkte nummer:
41 73 32 31
Theis LorentzenUnderviser, Keramik
Direkte nummer:
41 73 32 25
Torsten GislasonUnderviser, Musik
Direkte nummer:
41 73 32 16

Naapiffik & Miteq

Susanne MejerTeamleder, Naapiffik & Miteq
Direkte nummer:
41 73 30 49
Tommy Dan NielsenSocialpædagog
Direkte nummer:
41 73 30 54
Johanne OlsenSocialpædagog
Direkte nummer:
41 73 30 56
Claus Anton JacobsenSocialpædagog
Direkte nummer:
41 73 30 51
Bjørg MortensenSocialpædagog, Naapiffik
Direkte nummer:
Gunnar SteenholdtPædagogisk medarbejder, Naapiffik
Direkte nummer:

KSU (Kofoeds Skole Ungdomsboliger)

Frey SonneSocialrådgiver
Direkte nummer:
41 73 30 35
Lotte KengTeamleder (Thingvalla Allé & Badensgade)
Direkte nummer:
41 73 30 16
Jacob Stenberg WettergreenTeamleder (HNU & Peder Lykkes Vej)
Direkte nummer:
41 73 30 22
Jan HolmPraktisk medarbejder, KSU
Direkte nummer:
41 73 31 09
Michael MogensenSocialpædagog (Badensgade/HNU)
Direkte nummer:
41 73 30 06
Susanne NicolaisenSocialpædagog (Badensgade)
Direkte nummer:
41 73 30 08
Jeanett MikkelsenSocialpædagog (Thingvalle Allé)
Direkte nummer:
41 73 30 18
Kamilla Joo JørgensenSocialpædagog (HNU)
Direkte nummer:
41 73 31 03
Thomas LauritzenSocialpædagog (HNU)
Direkte nummer:
41 73 30 17
Martin HalkjærSocialpædagog (Peder Lykkes Vej)
Direkte nummer:
41 73 30 21
Kim WestgårdSocialpædagog
Kami Amir AtaeiPædagogisk medarbejder
Direkte nummer:
41 73 30 12
Mette RamkvistPædagogisk medarbejder
Direkte nummer:
41 73 30 23
Troels Humle HansenPædagogisk medarbejder
Direkte nummer: 41 73 30 13
Morten Bo LarsenPædagogisk medarbejder (Badensgade)
Direkte nummer:
41 73 32 48
Anders WulffPædagogisk medarbejder (Badensgade)
Direkte nummer:
41 73 41 02
Andreas DalsgaardPædagogisk medarbejder (HNU & PLV)
Direkte nummer:
41 73 30 34

Kofoeds Kælder

Bent M. KristensenTeamleder
Direkte nummer:
41 73 31 55
Pernille JacobsenSocialpædagog
Direkte nummer:
41 73 31 72

Kofoeds Skole Aarhus

Michael AlberForstander
Direkte nummer:
86 12 27 02
Peter Bruun HjorthStedfortræder
Direkte nummer:
86 12 27 02
Camilla Saks WendtlandSocialrådgiver
Direkte nummer:
86 12 27 02
Mette Korsgaard SandSocialrådgiver
Direkte nummer:
Maja BlomSocialrådgiver
Direkte nummer:
Jacob Sigfred NielsenPædagogisk værkstedsmedarbejder
Direkte nummer:
Sina Møller KristiansenSocialrådgiver
Direkte nummer:
86 12 27 02
Ulrik Nør ChristensenPædagogisk medarbejder
Direkte nummer:
86 12 27 02

Kofoeds Skole Aalborg

Lone JensenTeamleder, Kofoeds Skole Aalborg
Direkte nummer:
41 73 30 60
Klaus LundegaardAktivitetsmedarbejder
Direkte nummer:
41 73 30 61
Jonna KofoedAktivitetsmedarbejder
Direkte nummer:
41 73 30 64
Loa BonneAktivitetsmedarbejder
Direkte nummer:
41 73 30 36
Lotte Møller SørensenSocialrådgiver
Direkte nummer:
41 73 30 59
Trine IngerslevSocialrådgiver
Direkte nummer:

Kofoeds Skole Nuuk

Gujo ThorsteinssonForstander, Kofoeds Skole Nuuk
Direkte nummer: +299 580266
Naja FrandsenKøkkenleder, Køkkenværkstedet
Direkte nummer: +299 381344
Frank SimonsenAktivitetsmedarbejder, Tømrerværkstedet
Direkte nummer: +299 381344
Biina KielsenAktivitetsmedarbejder/pædagog, Kreativ værksted
Direkte nummer: +299 381344
Manumina GrønvoldAktivitetsmedarbejder, Kreativt værksted
Direkte nummer: +299 381344
Ida Abelsen-HansenSocialrådgiver
Direkte nummer: +299 381342
Helga Andersen IversenAktivitetsmedarbejder/misbrugskonsulent
Direkte nummer: +299 381342

Tandlægeklinikken Bisserne

Jytte SchjødtKlinikmanager
Direkte nummer:
23 47 87 31

Louisestiftelsen

Hans Peter OlsenVicevært
Direkte nummer:
41 73 31 60

Spørgsmål?

Telefon: 32 68 02 00
E-mail: ks@kofoedsskole.dk

Telefonen er åben mandag til torsdag fra kl. 9.00 – 15.00 og fredag fra kl. 9.30 – 13.00.